13.04.2016 18:15:37

Haas kljub deveti operaciji ne misli odnehati

Nemški teniški igralec Tommy Haas, nekdaj na računalniški lestvici ATP član elitne deseterice, še naprej kaže svojo nepopustljivost in trmo. Kljub letom in poškodbam, v torek so mu v ZDA (Charlotte) operirali desno stopalo, kar je bila za 38-letnika že njegova deveta operacija v karieri, ne misli odnehati in že načrtuje vrnitev.

To bo predvidoma uprizoril junija, ko bi igral na turnirjih na njemu najljubši podlagi, travi. "Načrt je, da se vrnem v Stuttgartu, takoj po pariškem grand slamu," je napovedal Haas, ki na turnirjih ni nastopal od oktobra 2015, takrat je na Dunaju, kjer je dve leti prej dosegel svojo zadnjo turnirsko zmago, v prvem krogu izgubil proti Jo-Wilfriedu Tsongaju.

Haas je v karieri dobil 15 turnirjev, maja leta 2002 je bil drugi igralec sveta, dve leti prej je na olimpijskih igrah v Sydneyju osvojil srebrno kolajno. Na največjih turnirjih ni nikoli prišel v finale, trikrat je igral polfinale v Melbournu, enkrat pa v Wimbledonu.