27.06.2015 20:11:39

Slavje naveze Srebotnik - Garcia

Slovensko-francoska dvojica zmagala na turnirju v Eastobournu.

Katarina Srebotnik je v navezi s Francozinjo Caroline Garcia zmagala v finalu dvojic na turnirju WTA v Eastbournu z nagradnim skladom 731 tisoč dolarjev. Po uri in 33 minutah igre sta premagali Tajvanko Jung Yan Chan in Kitajko Jie Zheng s 7:6 (5) in 6:2.

Srebotnikova in Garcia sta prvi niz dobila po uri in minuti igre ter šele po podaljšani igri, v drugem sta igrali še precej bolje in oddali le dve igri.

Na tekmovanju sta imeli status četrtih nosilk, pred tem sta bili v polfinalu s 7:5, 6:4 boljša od prvih nosilk Švicarke Martine Hingis in Indijke Sanie Mirza. Za slovensko-francosko dvojico je to po turnirjih v Brisbanu in Stuttgartu tretja uvrstitev v finale v letošnjem letu, po dveh porazih pa prva zmaga.