STA/tp
STA/tp
0 19.10.2014 18:06:41

Čilić v Moskvi, Murray na Dunaju

Letošnji zmagovalec turnirja za grand slam v New Yorku Marin Čilić se je veselil letošnjega četrtega turnirja, v Avstriji pa je do zmage prišel Škot Andy Murray.

Hrvaški zvezdnik je v finalu v Moskvi premagal Španca Roberta Bautisto Aguta s 6:4 in 6:4. To je Čilićev četrti turnirski naslov v letu 2014 in 13. v karieri, ko je poleg US Opna in Moskve osvojil še Delray Beach in Zagreb. Z uvrstitvijo v finale si je kot četrti Hrvat v zgodovini zagotovil nastop na zaključnem turnirju v Londonu. Tam so že Novak Đoković, Rafael Nadal, Roger Federer in Stan Wawrinka.

Na Dunaju smo gledali izjemno napet finale med Murrayjem in Špancem Davidom Ferrerjem, ki ga je s 5:7, 6:2, 7:5 dobil Škot. Z drugim naslovom letos je Murray blizu uvrstitve na zaključni turnir sezone v Londonu od 9. do 16. novembra. Po drugem osvojenem turnirju v zadnjih treh tednih in še enem polfinalu v Pekingu septembra se je Škot povzpel na osmo mesto, zadnje, ki še vodi na zaključni masters.

Še tretji močan turnir tega konca tedna v Stockholmu je pripadel prvemu nosilcu Tomašu Berdychu, sicer prvemu nosilcu. Vfinalu je s 5:7, 6:4, 6:4 premagala Bolgara Grigorja Dimitrova.