dino-in-hrvoje, skrito-v-raju Njena.si

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

0 31.10.2022 07:59:03

Tjaša Pintar na svetovnem pokalu v Kanadi 12. na 100 m prosto

Slovenska plavalka Tjaša Pintar je na tekmi svetovnega pokala v kratkih bazenih, ki je bila v kanadskem Torontu, zasedla 12. mesto v kvalifikacijah na 100 m prosto. Dan prej je bila na 100 m prosto 13., še dan nazaj pa je na 100 m mešano zasedla 15. mesto.

Na 100 m prosto je bila v kvalifikacijah najhitrejša Poljakinja Katarzyna Wasick (52,17). Edina slovenska predstavnica na tekmovanju v Kanadi je zaostala 2,38 sekunde, za 86 stotink pa je zgrešila finale osmerice.

Poljakinja Wasick je bila v finalu tretja (51,69), zmagala je Siobhan Bernadette Haughey iz Hongkonga (51,33) pred Francozinjo Beryl Gastaldello (51,67). V skupnem seštevku tekmo pred koncem sezone v pokalu vodita Beata Nelson iz ZDA in Dylan Carter iz Trinidata in Tobaga, Katja Fain je na 33. mestu najboljša Slovenka.

Tjaša Pintar je sicer edina slovenska predstavnica na severnoameriški mini turneji, po Torontu se bodo plavalci merili še v ameriškem Indianapolisu prihodnji konec tedna. Plavalci so se na tej ravni tekmovanja v Severno Ameriko vrnili po 16 letih premora.