Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

226 30.07.2021 08:19:17

GLAVO GOR, Kauzer! Eden od favoritov za slovensko medaljo ostal brez finala

Slovenski kajakaš Peter Kauzer se ni uvrstil v finale olimpijskih iger v Tokiu. Po težavah v zgornjem delu, kjer ga je zadržala vodna past, je bil srebrni iz Ria prepočasen, da bi se uvrstil med najboljšo deseterico. Na koncu je zasedel 12. mesto med 20 tekmovalci.

Kauzer, ki je nastopil deseti po vrsti, je za takrat vodilnim Američanom Michalom Smolenom zaostal za 2,99 sekunde in zasedel šesto mesto.

Do konca ga je potem prehitelo še šest kajakašev, tako da je 37-letni Hrastničan igre v Tokiu končal na 12. mestu. Za desetim mestom, ki kot zadnje prinaša finalni nastop, je zaostal za 65 stotink sekunde.

Najboljši čas polfinala je kljub enemu dotiku postavil Čeh Jiril Prskavec.

Brez finala, ki se bo začel ob 9. uri, je ostal tudi Italijan Giovanni de Gennaro, drugi z letošnjega evropskega prvenstva.

Značke: kajak kanu, slovenija