V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

ou
ou
0 26.07.2021 09:21:16

KAKŠNA PREVLADA! Slovenija ima novega junaka, Benjamin Savšek do ZLATE OLIMPIJSKE MEDALJE!

Benjamin Savšek je osvojil zlato olimpijsko medaljo.

Slovenski kanuist Benjamin Savšek je na olimpijskih igrah v Tokiu v slalomu na divjih vodah prepričljivo osvojil zlato kolajno. Najbližjega zasledovalca, Čeha Lukaša Rohana, je prehitel za 3,71 sekunde. To je druga slovenska medalja na letošnjih OI po bronu kolesarja Tadeja Pogačarja ter skupno 25. za Slovenijo na poletnih igrah.

Savšek je s progo opravil brez napak, medtem ko je Čeh imel en dotik,tretji Nemec Sideris Tasiadis pa je kljub vožnji brez dotikov zaostal kar 5,45 sekunde.

To je največji uspeh v karieri za 34-letnega Ljubljančana, ki je na svojih tretjih OI prišel do prvega odličja, in to zlatega, 6. za samostojno Slovenijo na poletnih igrah. Gre za tretjo olimpijsko medaljo za slovenske slalomiste na divjih vodah, prvo v kanuju.

Savšek je bil odličen že v nedeljskih kvalifikacijah, kjer je postavil drugi čas, v polfinalu je bil potem z dotikom peti, v finalu pa je odpeljal brez napake in prepričljivo zmagal.

Slovak Matej Benuš, ki je imel prvi čas kvalifikacij, je bil šesti, najhitrejši iz polfinala Francoz Martin Thomas pa peti.

Značke: savšek, kajak-kanu