Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 08.11.2019 22:04:06

Fainova peta v Dohi

Slovenska plavalka Katja Fain se je na tekmi svetovnega pokala v Dohi v finale najboljše osmerice uvrstila na 200 metrov prosto. A je bila s časom 1:59,87 minute na petem mestu daleč od svojega osebnega rekorda, za katerim je zaostala za sekundo.

Zmagala je Madžarka Zsuzsanna Jakabos (1:58,86), Avstralka Mikkayla Sheridan je bila druga (+0,18), Madžarka Evelyn Verraszto (+0,73) tretja.

Slovenska predstavnica je na petem mestu zaostala sekundo in eno stotinko.

Plavalka mariborskega Branika je v kvalifikacijah je s časom 2:00,35 minute postavila najhitrejši čas svoje skupine 3 in kvalifikacij.

Na svetovnem pokalu so manjkale vse nosilke kolajn z letošnjega svetovnega prvenstva v Južni Koreji.

Zanimivo je, da je Fainova na državnem prvenstvu v Kranju 14. junija na 200 m prosto z izidom 1:58,86, torej s časom, ki je zadostoval za zmago v Dohi, dosegla normo za nastop na julijskem svetovnem prvenstvu v Južni Koreji. Lasten osebni rekord, ki ga je dosegla aprila v Eindhovnu, pa je izboljšala za dobro sekundo in dosegla tretji najboljši slovenski izid vseh časov za Isakovićevo in Janjo Šegel.

Fainova je v Dohi v četrtek osvojila tretje mesto v disciplini 400 metrov prosto. Njen uspeh je s petim mestom dopolnila Tjaša Oder.