0 19.08.2018 17:22:41

Đuriću še bron

Darko Djurić
zšis
Paraplavalni šampion 29-letni Darko Đurić je na EP v Dublinu osvojil še bronasto odličje na 200 prosto.

Evropski prvak je postal Nizozemec Michael Schoenmaker (3:07,12), srebrn je bil Izraelec Ami Omer Dadaon (3:10,76), bronast pa Darko (3:13,86). Ta je na tem EP že osvojil zlato kolajno na 50 prosto ter peto mesto na 100 prosto. Zadnji dan je Darko prvenstvo zaključil z nastopom na 50 metrov delfin, kjer je z devetim časom 41,94 končal v polfinalu.

"Vesel sem tudi te kolajne, sezona se je poplačala. Obranil sem bron, ki sem ga osvojil tudi pred dvema letoma na EP. S trenerjem sva se domenila, da odplavam svojo dirko. Roka je bila že težka, a sem se boril do zadnjega metra. Izplačalo se je," je bil nove kolajne vesel Đurić, ki od novembra lani trenira z nizozemsko reprezentanco.