Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 12.05.2018 21:51:39

Nik je pač evropski prvak

fb
Slovenski jadralski šport ima novega evropskega prvaka. V neolimpijskem razredu laser radial je v francoskem mestu La Rochelle v Biskajskem zalivu to postal Nik Pletikos, sicer tudi svetovni podprvak iz leta 2016.

Drugo mesto je osvojil Federico Tocchi iz Italije, tretje pa Marcin Rudawski iz Poljske. Maks Vrščaj je bil 34.

V olimpijskem razredu laser standard je Žan Luka Zelko na koncu osvojil 43. mesto v odprti mednarodni konkurenci ter 29. mesto v konkurenci evropskih jadralcev. V skupnem seštevku je slavil Avstralec Matthew Wearn, drugi je bil Novozelandec Sam Meech. Na tretje mesto se je uvrstil prvi Evropejec in sicer Ciprčan Pavlos Kontides, ki je tako postal evropski prvak v tem razredu.

Kim Pletikos je v razredu laser radial osvojila 56. mesto v odprti konkurenci in 47. mesto v konkurenci Evropejk. Evropska prvakinja je postala Nizozemka Marit Bouwmeester. Drugo mesto je osvojila Nizozemka Maxime Jonker, tretje pa Belgijka Emma Plasschaert.

Značke: jadranje, ep