Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
sta
sta
29. 09. 2025 · 13:01
Deli članek:

Trener Janje Garnbret osupnil: Načrti? Morda sploh ne bo tekmovala

Profimedia

Roman Krajnik, škofjeloški strateg dosežkov Janje Garnbret s tekmovalno sezono v športnem plezanju, ki se je za slovensko šampionko končala v soboto, 'bolj zadovoljen ne

Garnbret je že po zmagi na domači tekmi v Kopru 6. septembra omenila, da si v letu 2026 želi osvojiti okroglo 50. zmago v svetovnem pokalu. In to že na prvi tekmi, na kateri bo tekmovala. Po svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Seulu v Južni Koreji in zlatem dvojčku zmag v težavnosti in balvanih pa še ni razkrila načrtov za prihodnjo sezono.

"Načrtov še nisva delala, so odprti 'skriti plani', tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala, ampak trenutno dejansko o tem ne morem govoriti," je bil skrivnosten trener Garnbret. Ta je v Seulu rekordni števec naslovov svetovne prvakinje premaknila na številko deset. "Lahko se bo zgodilo, da bo sezona popolnoma podobna letošnji, ko ni šla na vse tekme. Mogoče pa si bo želela zmagati na vseh tekmah v težavnosti v tekoči sezoni svetovnega pokala, dosežek, ki ga še nima v svoji zbirki, ali mogoče sploh ne bo tekmovala, pa bo celo leto plezala v skali. Počakajmo teden ali dva, pa bo vse jasno," je dejal Krajnik.

Garnbret je letos znova zelo izstopala. Tekmovala je na le treh prizoriščih, v Innsbrucku, Kopru in Seulu, a je poskrbela za vseh pet slovenskih zmag na tekmah najvišje ravni, tri v svetovnem pokalu in dve na SP. Edine stopničke slovenske članske reprezentance v športnem plezanju letos, pod katere se ni podpisala Garnbret, je v petek z drugim mestom na SP v težavnosti priborila 20-letna Rosa Rekar.

Naslednje SP bo leta 2027 v Brnu na Češkem. V skladu s časovnim načrtom bi v letu 2026 moralo slediti evropsko člansko prvenstvo, vendar pa Mednarodna zveza za športno plezanje (IFSC) o tem še ni sprejela odločitve.