Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
jz
jz
22. 05. 2025 · 09:54
Deli članek:

Prerezan vrat, razsekana ustnica (video) - grozljive poškodbe mlade triatlonke, ki je s kolesom...

Inst

Nesreča nikoli ne počiva, posebej če športniki trenirajo na cesti, kjer poteka promet.

Švicarska triatlonka Cathia Schär, udeleženka olimpijskih iger v Parizu, je v začetku aprila med treningom grdo padla. Zdaj se počasi vrača in kljub težavam že meri na naslednja tekmovanja.
23-letna Cathia Schär ima danes na ustnicah nasmeh. Konec marca je s kolesom trčila v stoječ avtomobil in razbila zadnje steklo in utrpela hude poškodbe obraza. "Avto pred mano se je ustavil, da bi spustil pešca čez cesto, sama pa nisem mogla dovolj hitro zavreti, da bi se pravočasno ustavila. Z glavo sem udarila v zadnje steklo avtomobila, pri čemer sem si porezala obraz in vrat. Po 3,5 urah dela je kirurgom uspelo vse skupaj sešiti. Na srečo si nisem ničesar zlomila in ureznina na vratu ni zadela nobene arterije," je kmalu po nesreči povedala Cathia.

V tri ure in pol trajajoči operaciji so zdravniki z obraza in vratu mlade športnice odstranili drobce stekla. Schärova se zdaj počuti veliko bolje. "Vsak dan lahko treniram malo več. Na začetku sem se zelo hitro utrudila in je bilo težko. Mislila sem, da si bom morala vzeti dvotedenski odmor. In da bom po sedmih dneh spet stoodstotno pripravljena. Ampak temu sploh ni bilo tako - traja veliko dlje."

Na začetku je imela težave tudi na kolesu – ampak bolj z glavo. "Vedno me je malo strah in si govorim, da moram biti res previdna," je poudarila Schärova, ki ima težave z bolečinami v rami, predvsem pri plavanju. Poleg rame ji trenutno težave povzroča tudi predel ust - prerezan živec v spodnji ustnic.

"Mislim, da nikoli več ne bom imel obraza brez brazgotin," se boji Schärova, ki vseeno upa, da čez eno ali dve leti ne bo več videti 'grozno' – razen občutka v spodnji ustnici. Tam je imela prerezan živec in lahko traja do deset let, preden bo spet kaj čutila.