luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 09.04.2023 13:59:10

Woods odpovedal nadaljevanje mastersa

Ameriški zvezdnik golfa Tiger Woods je odpovedal nadaljevanje mastersa v Augusti, poroča Sports Illustrated. Razlog za predčasni konec na prvem majorju sezone je poškodba noge, dodaja ameriški medij. Po nepopolnem tretjem dnevu je 15-kratni zmagovalec največjih golfskih turnirjev zasedal 54. mesto z devetimi udarci nad parom.

Sedeminštiridesetletni Woods se je sicer v zelo slabih vremenskih razmerah komaj uvrstil v drugi del tekmovanja, po slabem zaključku nepopolnega tretjega dne pa se je danes zjutraj Američan odločil predčasno končati masters zaradi poškodbe. Na turnirju je vidno šepal.

Woods je kljub temu zabeležil rekordno 23. zaporedno uvrstitev v drugi del tekmovanja v Augusti, s čimer se je na vrhu te lestvice izenačil z Južnoafričanom Garyjem Playerjem in Američanom Fredom Couplesom.

Priljubljeni Woods je v Augusti sicer slavil petkrat, prvič leta 1997, letos pa je tam igral že 25. Lani se je po hudi prometni nesreči po več kot letu dni na stranskem tiru vrnil prav na mastersu in osvojil 47. mesto.

Nato je leta 2022 igral le še na dveh poklicnih turnirjih. Na prvenstvu PGA je odstopil po tretjem dnevu, potem ko je izpustil OP ZDA pa na OP Velike Britanije ni prišel v rez za drugi del turnirja.

Naslednja priložnost za Woodsa bo prvenstvo PGA, ki se bo v Rochestru začelo čez šest tednov.

V Augusti sicer po šestih odigranih luknjah tretjega dne vodi Američan Brooks Koepka s 13 udarci pod parom, drugi je Španec Jon Rahm (-9), tretji pa ameriški amater Sam Bennett (-6).

Značke: golf, major