11 25.10.2021 00:13:15

Poljaki presenetljivo ugnali Slovenijo

Matej Lepej se je boril po najboljših močeh, toda tokrat ni imel najboljšega dne.
psno
Pričakovali smo, da bo tekma s Poljaki zelo težka, še posebej ker se igra na Poljskem. In res je bila taka.

Že naš prvi par v sestavi Franci Velišček in mladi Gašper Kragelj je močno občutil, da so Poljaki celo močnejši od pričakovanj. Oba naša igralca sta dobro odprla igro. Toda tudi Poljaka, Konopka in Osiewicz sta bila zelo učinkovita. Na polno sta bila naša malce uspešnejša in računali smo, da bosta na čiščenju še nekaj dodala. Toda tukaj nas je čakalo že prvo presenečenje, saj sta nasprotnika imela kar nekaj devetk tudi v čiščenju. Tako se je Cerkničan Franci Velišček znašel v zaostanku z 0:2, medtem ko je Koprčan Gašper Kragelj celo povedel z 1,5:0,5. No, naš debitant je uspel na koncu dobiti tudi zadnji niz in s tem točko. Velišček je bil v drugem delu nastopa prodornejši in dobil oba niza, toda ostal prekratek za tri keglje.

V drugem paru je nastopil naš kapetan Uroš Stoklas, ob sebi pa je imel mladega Denisa Pašiča. V uvodnem nizu sta naša dva igralca dobila niz in obenem povedla s štirimi keglji prednosti. Dvorana pa je postajala vse bolj glasna in spodbujala svoje igralce. Obenem so Poljaki posegli tudi po menjavi, ki jim je ponovno prinesla vodstvo. Uroš je po izgubljenem drugem nizu bil prepričljivejši v preostalih in zmagal, debitantu Denisu pa je v zaključku zmanjkalo malce sreče in je dvoboj izgubil za pet kegljev.

V zaključnem paru pa sta na stezo prišla Lepej in Čerin. Matej je prvi niz odigral odlično (178), medtem ko je nastop malce slabše odprl Blaž Čerin. Ko smo pričakovali naš napad v drugem nizu, pa sta domačina Gredziak in predvsem Szulcz odgovorila s serijo devetk, in razlika je začela ob bučnem navijanju naraščati. Vrnitve na pot zmage ni bilo več, še posebej po tretjem setu Michala Szulca, katerega je končal na 191 podrtih kegljih. Slovenci so morali podpisati predajo, to pa je bila prva zmaga Poljakov nad Slovenijo, ki jim prinaša četrtfinale. Žal se je uresničila naša napoved, da bodo naši morali odigrati na podobnem nivoju kot so pred tednom dni v Zaprešiču, in bi s tistim rezultatom zmagali. Toda tokrat so podrli kar 109 kegljev manj in poraz je bil pač neizbežen. Poljakom je treba čestitati, saj so močno popravili svoj državni ekipni rekord.

V naši vrsti je bilo po tekmi čutiti ogromno razočaranja, toda prvenstva še ni konec. Zdaj se je treba v miru pripraviti na četrtkov obračun z Madžari. Res so izvrstna ekipa, toda tudi naši fantje so sposobni iztisniti iz sebe mnogo več kot so tokrat.

Slovenija – Poljska 2:6 (11,5:12,5;3734:3815)
Franci Velišček – Mikolaj Konopka 2:2 (642:645)
Gašper Kragelj – Jakub Osiewicz 2,5:1,5 (623:632)
Uroš Stoklas – Bartosz Krug/Mateusz Grozdzik 3:1 (617:611)
Denis Pašič – Jaroslaw Bonk 2:2 (612:617)
Matej Lepej – Michal Gredziak 2:2 (627:639)
Blaž Čerin – Michal Szulc 0:4 (614:671)