Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 28.09.2019 10:50:20

Slovenski strokovnjak na klop hrvaškega prvaka

Grega Wernig
Tomislav Horvat bo kariero nadaljeval pri južnih sosedih.

V slogu se je od klopi Stripyja poslovil trener Tomislav Horvat, ki je po zmagi proti Tomažu še zadnjič vodil Gorenjce v prvi slovenski futsal ligi, kariero bo nadaljeval na klopi hrvaškega prvaka Makarske. Da je bilo Hrovatovo slovo pravo, gredo zasluge njegovim igralcem, ki so na koncu slavili s 5:2.

Na štirih tekmah so se kar tri v tretjem krogu 1. SFL končale v domačo prid. Za edino gostujočo zmago je poskrbela Litija, Vrhničani pa so v prvih desetih minutah tlakovali pot k drugi zmagi sezone in vrhu prvenstvene lestvice.

Ptujčani na domači prvoligaški premieri niso razočarali. Dobili so polčas in kljubovali Litiji do 25. minut. Potem so svoje naredile izkušnje in daljša klop za rezerve. Anže Širok je dosegel gol za izenačenje na 1:1, Dražen Jurić pa je z zadetkoma v 36. in 39. potrdil zmago varovancev Bojana Žunka.

S popolnim izkupičkom sezono nadaljujejo Bronxi, ki so doma s 3:1 porazili Sevnico, ki je na gostovanje prišla brez trenerja Mitje Jonteza, ki je s pomočjo telefonskega signala vodil ekipo kar iz Španije. Nik Klinc, Dejan Bojkić in Đoša Lazarevič so poskrbeli, da so škofjoti v 28. minuti vodili 3:0. Častni gol za goste je v 36. minuti zabil Sebastijan Drobne.

Siliko še naprej ostaja neporažen, saj je po treh krogih pri dveh zmagah in remiju, Oplast pa po takisto treh tekmah ostaja brez točk s tremi porazi. Vrhničani so huronsko začeli in po 10 minutah vodili 3:0. Žan Koren je znižal na 3:1, Blaž Končan pa je v nadaljevanju povišal na 4:1. Gostom je ob koncu zmanjkalo časa, da bi dokončno izpeljali preobrat.

Izidi, 1. SFL, 3. krog:
Hiša Daril Ptuj - Litija 1:3 (1:0)
1:0 Krajnc (14.), 1:1 Širok (25.), 1:2 Jurič (36.), 1:3 Jurič (39.)

Stripy - KMN Tomaž Šic Bar 5:2 (1:1)
1:0 Mohorič M. (10.) 1:1 Marot (12.) 2:1 Jamnik (28.) 3:1 Mohorič A. (29.), 3:2 Marot (32.), 4:2 Klanjšek Domen (33./ag), 5:2 Bratič Igor (40.)

Bronx Škofije - Sevnica 3:1 (2:0)
1:0 Klinc (6.), 2:0 Bojkič (15.), 3:0 Lazarevič (28.), 3:1 Drobne (36.)

Siliko - Oplast Kobarid 4:3 (4:1)
1:0 Končan A. (3.), 2:0 Muratagič (8.), 3:0 Jandrič (10.), 3:1 Koren (13.), 4:1 Končan B. (18.), 4:2 Kovačič (29.), 4:3 Sovdat (40.)

Značke: dvoranski nogomet, dp