jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 16.09.2019 15:57:45

Rajmond Debevec med "top 20" v Bologni

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na evropskem prvenstvu v italijanski Bologni osvojil 19. mesto v disciplini malokalibrska puška leže na 50 metrov. Nosilec treh olimpijskih odličij je zadel 621,9 kroga, Slovenija pa je v ekipni konkurenci s 1855,1 kroga zasedla 14. mesto.

Poleg neuničljivega 56-letnega Debevca, ki je v današnjih šestih serijah zadel 103,2, 103,5, 104,0, 102,9, 102,8 in 105,5 kroga, sta nastopila še dva slovenska strelca: Robi Markoja (618,2) je zasedel 42., Jakob Petelinek (615,0) pa 53. mesto.

Na posamični tekmi je slavil Poljak Marcin Majka (629,3), drugi je bil Nemec Maximilian Dallinger (627,0), tretji pa Poljak Tomasz Bartnik (625,5).

V ekipni konkurenci so zlato kolajno z novim svetovnim in evropskim rekordom osvojili Poljaki (1878,3), srebrno Italijani (1867,5), bronasto pa Švicarji (1866,1).

Na današnji ženski tekmi z malokalibrsko puško leže na 50 metrov, ki ni več na programu poletnih olimpijskih iger, je bila od treh Slovenk najboljša Živa Dvoršak, ki je zadela 615,8 kroga in zasedla 49. mesto. Urška Kuharič (615,5) je tekmo končala na 51., Klavdija Jerovšek (611,2) pa na 58. mestu.

Na današnji preizkušnji na Apeninskem polotoku je bila razred zase Rusinja Julija Zikova, ki je zadela 627,8 kroga. Drugo mesto je osvojila Nemka Eva Rösken (624,9), tretje pa Madžarka Gitta Bajos (624,4).

V ekipni konkurenci je ruska reprezentanca - poleg Zikove sta nastopili še Marija Ivanova in Polina Horoševa - dosegla nov svetovni in evropski rekord, ki poslej znaša 1871,6 kroga. Slovenija je tekmo končala na zadnjem, 16. mestu, slovenske strelke so skupno zadele 1842,5 kroga.

Katarina Fevžer, edina slovenska predstavnica v mladinski konkurenci v Bologni, je na tekmi z malokalibrsko puško leže na 50 metrov osvojila 23. mesto, potem ko je zadela 611,8 kroga, na tekmi v trojnem položaju pa 27. mesto (1143 krogov).

Do konca tega tedna bodo v Bologni na sporedu še druge strelske discipline. Na veliko sceno bosta - poleg strelcev in strelk z malokalibrsko puško - stopila še oba slovenska predstavnika z malokalibrsko pištolo. V ženski konkurenci bo nastopila Denis Bola Ujčič, v moški pa Jože Čeper.

Med 22. in 27. septembrom bodo na vojaškem strelskem poligonu v bližnjem Tolmeču pri Vidmu na sporedu še tekme z velikokalibrsko puško na 300 metrov, slovenske barve pa bo - poleg Debevca in Markoje - zastopal še Dušan Ziško.

Značke: strelstvo, ep, italija