Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

stipan-macan Njena.si

Gledalci Botrov jezni zaradi smrti glavnega junaka...

0 05.03.2018 18:13:53

V Minsku Slovenija s štirimi predstavniki

V beloruski prestolnici bo od 8. do 11. marca na sporedu evropsko prvenstvo v namiznem tenisu do 21 let.

Med kandidati za odličja bosta v moški konkurenci tudi aktualni slovenski državni prvak Darko Jorgič in Deni Kožul, v konkurenci deklet pa bosta slovenske barve branili Ana Tofant in Katarina Stražar.

Na lanskem evropskem prvenstvu v Sočiju sta Jorgič in Kožul tekmovanje končala na tretjem mestu. Svojo dobro formo sta Jorgič in Kožul potrdila tudi na državnem prvenstvu na Otočcu, kjer sta se med sabo pomerila v kar dveh finalih. Obakrat je bil boljši leto dni mlajši Jorgič, ki bo v Minsku tudi prvi nosilec turnirja.

"V Minsku bom prvi nosilec, zato me bodo želeli vsi premagati. Vsekakor bom naredil vse, da bi se domov vrnil s kolajno, če pa mi ne bo uspelo, bom pa imel prihodnje leto še eno priložnost. Veliko bo odvisno tudi od žreba, predvsem pa od dnevne forme. Občutek imam, da igram dobro, vendar bo to treba potrditi še v Minsku," je bil pred odhodom v Belorusijo odločen 19-letni Jorgič.

Značke: namizni tenis, mladi