Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 01.09.2017 22:47:51

Dina Averina še kraljica mnogoboja

Rusinja Dina Averina je na 35. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v italijanskem Pesaru po zmagah z obročem in s kiji osvojila še naslov svetovne prvakinje v kraljevski disciplini - mnogoboju. Srebro je v današnjem finalu najboljših 24 tekmovalk osvojila njena enojajčna dvojčica Arina Averina, sicer svetovna prvakinja z žogo in s trakom.

Medtem ko sta bili zlata in srebrna kolajna nekako oddani že pred finalom mnogoboja, saj sta bili 19-letni ruski dvojčici absolutni favoritki, Dina Averina je zbrala 74,700 točke, Arina Averina pa 73,450, pa je potekal oster boj za edino preostalo odličje. Najbolj mirne živce je imela 18-letna Izraelka Linoy Ashram, ki je s skupnim zbirom 70,025 točke tako po bronu s trakom osvojila še svojo drugo kolajno na letošnjem SP.

Prvenstvo v Pesaru se je z današnjim finalom mnogoboja za posameznic že končalo. Lepe spomine nanj bosta imeli tudi obe slovenski reprezentantki 16-letna Aleksandra Podgoršek in 18-letna Aja Jerman, saj sta se ob prvencu na velikih tekmovanjih lepo predstavili, prikazali dobre nastope in upravičili pričakovanja strokovnega vodstva.

V soboto in nedeljo se bo prvenstvo nadaljevalo s tekmovanjem v skupinskih sestavah; v sobotnih kvalifikacijah se bo prvič po 18 letih predstavila tudi slovenska reprezentanca.