ntu
0 03.06.2017 19:59:36

In kaj ste vi počeli pri 13. Tale fantič (ni Kitajec) bo zaigral v četrtfinalu SP v namiznem tenisu!

vszi
Kakšne zgodbe piše šport. V Düsseldorfu v teh dneh poteka svetovno prvenstvo v namiznem tenisu, glavna atrakcija pa zgolj 13-letnik.

Tomokazu Harimoto še ni dopolnil 14 let, pa se je ob debiju na tako velikem tekmovanju že uvrstil kar v četrtfinale. Je seveda prvo ime prvenstva in njegova glavna atrakcija, na svetovni lestvici pa bo po koncu prvenstva preskočil tudi najboljšega slovenskega tekmovalca Bojana Tokića (trenutno 55. na svetu).

Če ste mislili, da na prvenstvu igra zgolj zaradi publicitete in pisanja zgodb, ste se ušteli. Glede na to, da prihaja iz Japonske, kjer se je rodil staršema, ki sta namizni tenis igrala za Kitajsko, tam že velja za enega najboljših igralcev. Za nameček pa je v drugem krogu premagal najboljšega rojaka Juna Mizutanija, ki je lani na olimpijskih igrah osvojil bronasto kolajno.

harimoto_27_09_15_large
Tomokazu Harimoto
ittf

Posnetki njegovih iger so naravnost fenomenalni, udarci pa že zdaj izjemni in primerljivi z največjimi mojstri tega športa. Posebej bekhend je prava paša za oči. Ponujamo vam posnetek proti rojaku v drugem krogu, kjer si najstnika lahko ogledate od blizu. In še enkrat, star je komaj 13 let.