13.06.2016 17:12:01

Francozinje prvakinje, Kolektor tretji

Zdenko Fajdiga
Balinarke Kolektorja

Letošnji evropski pokal balinarskih prvakinj, ki je potekal v Idriji, se je končal z zmago francoskega Saint Vulbasa, ki je v finalu premagal italijansko ekipo Florida s 15:3 in tako petič osvojil to prestižno klubsko lovoriko.

Finale je postregel s premočjo odličnih Francozinj, ki so brez težav povedle s 7:1, ob tem je njihova štafeta Barthez - Fabry s 50 točkami dosegla evropski rekord. V klasičnih igrah so Italijanke iz Trevisa iztržile le še dve točki, ki jih je osvojila Valentina Basei proti Fatimi Giannone s 13:6.

Idrijski Kolektor je v polfinalu izgubil s kasnejšimi prvakinjami kar z 2:16, Krim pa z Italijankami s 6:12. Organizatorke turnirja so osvojile tretje mesto, saj so Ljubljančanke dvoboj predale, ker je njihov vodja Miha Sodec menil, da morajo za ženski evropski pokal veljati enaka pravila kot za moškega v italijanskem Saviglianu. K takšni odločitvi je nekaj botrovala tudi zapora ceste zaradi maratona Franja in je bil tako otežen prihod do drugega prizorišča v Žireh.