22.02.2016 18:12:07

Za uvod MSP Razingerjeva šesta

Arsen Perić
Nika Razinger

Mladinsko svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah se je v romunskem Rasnovu začelo s sprinti tekačev v prosti tehniki.

V kategoriji U23 je bila med dekleti premočna Švedinja Jonna Sundling, Nika Razinger je vknjižila šesto, Anamarija Lampič 10., Lea Einfalt 19. in Eva Urevc 27. mesto. Pri fantih je zmago slavil Francoz Lucas Chanavat, Miha Šimenc je bil 12.

Med mladinkami je zmagala Belorusinja Anastasia KirilovaAnita Klemenčič je zasedla 26. mesto. Pri mladincih je mladinski svetovni prvak postal Norvežan Johannes Høsflot Klaebo, v izločilnih bojih je nastopil tudi Janez Lampič in se uvrstil na 15. mesto. Benjamin Črv je bil 75.

Med mladinkami je zmagala Belorusinja Anastasia Kirilova, Anita Klemenčič je zasedla 26. mesto. Pri mladincih je mladinski svetovni prvak postal Norvežan Johannes Høsflot Klaebo, v izločilnih bojih je nastopil tudi Janez Lampič in se uvrstil na 15. mesto. Benjamin Črv je bil 75.