zf
18.10.2015 20:18:25

Ana Vorih balinarska prvakinja v krogu

zf

Reprezentantka Krima je na prestolu v tej disciplini zamenjala lansko prvakinjo, Kočevko Polono Zule (Kolektor Idrija), ki jo je premagala v polfinalu s 23:20.

Pred tem je bila, po prvem mestu v skupini, v četrtfinalu boljša od Eve Hervol iz Bistrice z 19:18. Finalni obračun s klubsko kolegico Denis Vidmar je bil zanimiv, Ana pa ga je dobila z 21:19 in tako osvojila svoj drugi naslov, saj je bila prvakinja tudi v natančnem zbijanju. Tretje mesto je v krogu osvojila omenjena Kočevka, četrto pa prav tako članica idrijskega kluba Klara Bašič.

Tako je končano še zadnje letošnje državno prvenstvo za ženske in pred našimi balinarkami je le še derbi v Ljubljani med Krimom in Kolektorjem za naslov ekipnih jesenskih prvakinj. Potem sledijo priprave za najvažnejši ženski izpit sezone - evropsko prvenstvo v italijanskem Saluzzu. Selektor Jure Rijavec bo imena potnic za Italijo določil v torek.