31.07.2015 13:27:20

Debevec za konec 12.

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na evropskem prvenstvu z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico na Pragerskem in v Apačah, kjer je osvojil srebro in bron v streljanju z velikokalibrsko puško, tekmovanja končal z 12. mestom s standardno puško na 300 metrov.

Debevec je zadel 575 krogov, enajst manj od zmagovalca Francoza Valeriana Sauveplana ter devet manj od srebrnega oziroma bronastega Francoza in Madžara Petra Sidija. Robert Markoja je bil 15. s 573 krogi, Dušan Ziško pa 21. s 557 krogi.

Ekipno je slavila Francija s 1751 krogi, ker je evropski in svetovni rekord, druga je bila Norveška s 1744 krogi, tretja pa Avstrija s 1731. Slovenija je bila peta s 1705 krogi.

V tekmi z malokalibrsko pištolo s središčnim vžigom na 25 metrov je bil Peter Tkalec 26. s 567 krogi, Rudolf Rener 39. s 553 krogi in Andrej Brunšek 42. s 549 krogi.

Zmagal je Nemec Christian Reitz s 595 krogi in evropskim ter svetovnim rekordom, drugi je bil Norvežan Paal Hembre (585), tretji pa Rus Leonid Jekimov (584).