Odlični slovenski podajalec Dejan Vinčić je prvo tekmo za slovensko izbrano vrsto odigral 13. maja 2005 v 1. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ko se je Slovenija v Tiszaujvarosu na Madžarskem pomerila z Moldavijo. Slovenski dres bo zadnjič oblekel prihodnjo v nedeljo, ko se bo izbrana vrsta pred domačimi navijači v ligi narodov pomerila s Srbijo.
Na obračunu s Srbi bo Vinčić tako vknjižil svoj zadnji reprezentančni nastop in števec v svoji bogati karieri ustavil pri 274. nastopih.
»V tem trenutku mi gredo besede kar težko iz ust, ampak napočil je čas za moje slovo od reprezentančnega dresa. Po več kot dvajsetih letih mislim, da je trenutek pravi, da se poslovim v Stožicah na tekmi s Srbijo. Vsi srčno vabljeni na mojo poslovilno tekmo in upam, da pridete v čim večjem številu,« je v čustvenem nagovoru dejal 38-letni Velenjčan. Vinčić je dolgoletni član zlate slovenske odbojkarske generacije, ki nas je vrsto let razveseljevala z izjemnimi dosežki, med katerimi so tri srebrne in ena bronasta kolajna z evropskih prvenstev, 4. mesto s svetovnega prvenstva leta 2022, dve 4. mesti v elitni ligi narodov, 2. mesto na svetovni lestvici ter zgodovinski, prvi, nastop na olimpijskih igrah, na katerih so Slovenci zasedli 5. mesto.