Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 31.01.2023 21:53:37

Calcit še tretji slovenski polfinalist

Odbojkarji Calcita Volleyja so poskrbeli, da bodo v polfinalu srednjeevropske lige igrale vse tri slovenske ekipe.

To so si zagotovili z zmago na prvi tekmi petega, domačega turnirja proti Amstettnu, izid dvoboja je bil 3:0 (13, 22, 23).

V srednjeevropski ligi so krog pred koncem že znani polfinalisti. ACH Volleyju, Zadrugi Dob in Merkur Mariboru so se pridružili Kamničani, ki so na prvi tekmi domačega turnirja s pol moči ugnali avstrijski Amstetten.

Da gosti v Kamniku nimajo prav veliko možnosti, je pokazal že prvi niz, v katerem so se slovenski podprvaki s tekmeci poigrali. To velja za obdobje po izidu 5:6, v katerem so Avstrijcem dovolili še vsega sedem točk.

Tudi v drugem nizu so Kamničani vse do končnice zanesljivo vodili, po vodstvu z 21:16 tekmecu dovolili, da se jim je približal z 22:23, toda popolnega preobrata vendarle ni bilo.

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, v njem si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti, minimalna je bila tudi razlika ob koncu.

Kamničani, pri katerih se je s 14 točkami in sedmimi bloki izkazal Uroš Pavlović, so se na lestvici prebili na drugo mesto, ki ga bodo potrjevali v četrtek, ko bodo v Kamniku gostile še eno avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel.

Značke: calcit-kamnik, mevza