Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

maja-ogorevc, delovna-akcija Njena.si

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 18.06.2022 21:59:17

Slovenke v Mariboru premagale Portugalke

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na svoji šesti tekmi v srebrni evropski ligi danes v Mariboru premagala Portugalsko s 3:1 (24, 23, -16, 20).

Izbranke italijanskega strokovnjaka na slovenski klopi Marca Bonitte so se Portugalkam oddolžile za poraz na prvi medsebojni tekmi v začetku tega meseca v Viana do Castellu z 0:3. Slovenke so v štajerski prestolnici slavile s 3:1, po šestih odigranih tekmah pa imajo polovičen izkupiček - po tri zmage in poraze. Slovenijo prihodnji teden čakata dve tekmi v gosteh: najprej se bo 22. junija pomerila s Švedsko, 26. junija pa še z Luksemburgom. V vodstvu je Švedska s 17, sledi ji Portugalska (obe po sedem tekem) s 14 točkami. Slovenija je zbrala devet, Estonija osem, Luksemburg (vse po šest tekme) pa je brez točk.
Slovenke so svojo kožo v uvodnem in drugem nizu nizu reševale v sami končnici. V prvem so pri zaostanku z 21:23 le strnile svoje vrste, najprej izenačile na 23:23, nato pa slavile s 26:24. Drugi niz je bil preslikava prvega, Slovenke pa so najboljšo predstavo pokazale v prelomnih trenutkih dvoboja. Po zaostanku z 19:21 so naredile delni izid 4:0 in povedle s 23:21, "točkovni kapital" pa zadržale do konca niza in zmagale s 25:23.

V tretjem nizu so zaigrale bledo in neodgovorno, kar so Portugalke izkoristile in slavile s 25:16. Slovenke so se v četrtem nizu prebudile, zaigrale veliko bolj kakovostno v vseh segmentih odbojkarske igre in povedle z 18:13. Mirno kri so zadržale do konca niza in povedle s 24:19, nato pa izkoristile drugo zaključno žogo za zmago s 25:20. V slovenski reprezentanci so bile najbolj učinkovite Eva Zatković, Mija Šiftar in Mirta Velikonja Grbac s 15, pri Portugalkah pa Julia Kavelenka z 22 točkami.

Slovenija - Portugalska  3:1 (24, 23, -16, 20)

Maribor - Dvorana Lukna, gledalcev 150, sodnici: Tajana Kramar Sandl (Hrvaška) in Eva Tomec.
Slovenija: Pogačar 3, Leban, Lorber, Mazej, Milošič, Koren, Zatković 15, Šiftar 15, Velikonja Grbac 15, Pucelj 11, Boisa 1, Grubišič-Čabo, Planinšec 3, Halužan Sagadin.
Portugalska: Cavalcanti, Coelho 7, Couto, Oliveira 8, Durao, Loureiro, Clemente 2, Hurst, Resende, Moura 9, Maia 13, Kavelenka 22, Lopes, Gomes 6.