Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 14.09.2021 19:23:17

Branilci naslova Srbi prvi polfinalisti odbojkarskega EP

Branilci naslova Srbi so prvi polfinalisti odbojkarskega evropskega prvenstva.

Danes so v poljskem Gdansku v prvem četrtfinalnem obračunu s 3:0 (23, 20, 25) ugnali Nizozemsko. Drevi bo na Poljskem še dvoboj med Rusi in Poljaki, zmagovalec pa se bo pomeril z boljšim na tekmi med Slovenijo in Češko, ki bo v sredo ob 19. uri.

Srbi, ki branijo naslov izpred dveh let, ko so v finalu ugnali prav slovensko izbrano vrsto, so v izenačenem uvodu po vodstvu Nizozemcev s 23:22 dobili tri zaporedne točke in osvojili prvi niz. Drugega so dobili bolj prepričljivo po udarnem začetku, prednosti pa niso več izpustili iz rok.

V tretjem nizu so imeli varovanci nekdanjega selektorja slovenske izbrane vrste Slobodana Kovača ves čas prednost, a so Nizozemci na koncu celo povedli s 24:23. Vseeno se je niz s 27:25 končal v korist branilcev naslova.

Ti so tako ostali v igri za tretjo zlato kolajno na EP, potem ko so bili poleg zadnjega EP najboljši še leta 2011 na prvenstvu v Avstriji in Češki.

Slovenski odbojkarji bodo v Ostravi nastopili v sredo, ko se bodo merili z domačini Čehi (19.00). Pred tem bo ob 16. uri še dvoboj Italije in Nemčije. Zmagovalec tega obračuna se bo pomeril s Srbijo.

Značke: odbojka, ep