Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 23.11.2019 22:46:52

Salonit še naprej sledi Mariboru

arhiv Ekipe
Odbojkarji Salonita Anhovo v 1. DOL za moške še naprej sledijo vodilnemu Mariboru, ki zmaguje ob petkih. Tokrat so v gosteh s 3:0 premagali Šoštanj Topolšico, zadnjeuvrščena ekipa, ki je še brez zmage, se je v nizih dobro upirala, a do častnega ni prišla.

Salonit bo tako domači derbi z Mariborom, ki bo naslednji teden, dočakal s tremi točkami zaostanka.

Izenačeno je bilo tudi na preostalih sobotnih tekmah. Kranjski Triglav je v Murski Soboti s 3:1 premagal Panvito Pomgrad in še zapletel boj za tretje in četrto mesto. Tudi v Murski Soboti so bili vsi nizi negotovi, več zbranosti pa so pokazali Kranjčani.

Odločil je njihov napad, ki je bil učinkovitejši od domačega, ki že nekaj časa pogreša Jakoba Rojnika. V njem se je z 22 točkami izkazal korektor Janko Bergant, Črtomir Bošnjak jih je prispeval 18, Jure Jenko se je izkazal s štirimi bloki, Gregor Pernuš pa ob Bergantu s servisi, dosegel je tudi tri ase.

Derbi začelja je pripadel Hočam, s 3:0 so bile boljše od Črnuč. Štajerci so imeli še največ težav v prvem nizu, v končnici so tudi zaostajali, toda niz vseeno dobili. Tudi v preostalih dveh nizih niso imeli lahkega dela, a vseeno so si nekoliko prej priigrali dovolj sigurno prednost, da so bili v končnici lahko bolj sproščeni.

Od tekmeca so bili boljši predvsem v bloku, z njim so dosegli 14 točk. Tudi asov so imeli več (6:2), Miomir Crnjanski je dosegel tri, Branislav Radović dva, Srba pa sta bila tudi najučinkovitejša igralca tekme, prvi je dosegel 12, drugi pa 16 točk.