Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 14.05.2017 19:29:17

Vakifbank evropskemu dodal še svetovni klubski naslov

Odbojkarice turškega Vakifbanka iz Istanbula so v finalu svetovnega klubskega prvenstva v Kobeju na Japonskem s 3:0 (19, 21, 21) premagale brazilsko ekipo Rexona-SESC Rio. Turške odbojkarice so pred tremi tedni v Trentu osvojile tudi naslov evropskih klubskih prvakinj.

Za varovanke italijanskega trenerja Giovannija Guidettija je to drugi naslov svetovnih klubskih prvakinj. Prvič so bile najboljše leta 2013.

V polfinalu je bil Vakifbank v soboto v istanbulskem obračunu s 3:1 (20, 23, -23, 22) boljši od Eczacibasija, Rexona-SESC Rio pa je s 3:1 (13, 16, -21, 24) ugnal švicarsko Volero Zürich. Švicarke so danes v tekmi za tretje mesto premagale Eczasibaci s 3:2 22, 15, -22, -23, 12), Vakifbank pa je nadigral najboljšo brazilsko ekipo, ki jo vodi nekdanji selektor brazilskih odbojkarjev Bernardo Rezende.

Najbolj učinkovita igralka aktualnih svetovnih klubskih prvakinj je bila Kitajka Ting Zhu z 19 točkami, šest manj jih je k zmagi prispevala Američlanka Kimberly Hill, za ekipo Rexone jih je Monique Marinho Pavao dosegla deset.

Značke: odbojka, ženske