tp
21.10.2015 23:11:23

1. DOL: Kozamernik že v dresu ACH Volleyja

Grega Wernig

Po zanimivem koncu tedna na odbojkarskih igriščih so bile ekipe državnega prvenstva spet aktivne v 3. oziroma 4. krogu državnega prvenstva. ACH Volley je imel po silovitem začetku na koncu kar nekaj težav s kanalskim Salonitom.

V dvorani Tivoli je kakšnih 250 gledalcev med drugim pozdravilo srebrnega Jana Kozamernika, ki je imel po vrnitvi iz Bolgarije nekaj prostih ur, nocoj pa ga je trener Bogdan Kotnik uvrstil v prvo postavo. V prvem nizu so imeli Kanalci, za katere ne igra več Saša Gadnik, veliko težav z realizacijo napada, saj jim nikakor ni uspelo prebiti visokega bloka domačih, težave pa so imeli tudi s servisi Maria Koncilje in ACH Volley prednosti do konca prvega niza ni več izpustil izrok.

Dobro igro na mreži so Ljubljančani nadaljevali tudi v drugem nizu, v prvi vrsti je blestel prav Kozamernik, v tretjem nizu pa je ob izidu 10:2 v korist Ljubljančanov že kazalo, da bo tekme zelo hitro konec. Zadovoljni z visokim vodstvom so domačini popustili pri sprejemu in napadu, gostje pa so se jim ob servisu Daliborja Tomića približali le na točko zaostanka. Gostje so nadaljevali odlično igro in z novo serijo servisov Tomića povedli s 23:17, čeprav je ob drugem tehničnem odmoru ACH Volley vodil s 16:15. Zadnjo točko v tretjem nizu je dosegel Okroglič.

Varovanci Leona Schillinga so se z dobljenim nizom prebudili, v končnici 4. niza pa so Ljubljančani vendarle uspeli pobegniti in zapečatiti zmago. "V torek smo imeli zelo težek dveurni trening, zato sem tudi pričakoval, da bomo padli v igri, vendar si nisem mislil, da tako zelo. Izgubljeni niz gre na moj račun, toda če želimo biti dobri, moramo veliko trenirati. Na koncu smo zmagali in to je najbolj pomembno," je po zmagi dejal Bogdan Kotnik, trener ljubljanskih odbojkarjev.

"V prvih dveh nizih so naredili preveč drobnih napak, ko smo to popravili, pa smo bili enakovredni ACH Volleyju. Prepričan sem, da bo v nadaljevanju državnega prvenstva naša igra še boljša, prej ali slej pa tudi rezultat," pa je dejal Alan Komel, ki je blizu ponovnega odhoda v tujino.

Do prve zmage v sezoni je vendarle prišla tudi Panvita Pomgrad, ki je slavila v Novem mestu, pravi maraton v Šempetru so dobili domačini, Kamničani z izjemno razpoloženim Tončkom Šternom pa so bili nezaustavljivi za novince v ligi. Tekmo na Koroškem so dobili Kranjčani.

ACH Volley - Salonit Anhovo 3:1 (17, 17, -19, 23)
Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 250, sodnika: Valentar (Prevalje) in Skudnik (Mežica).
ACH Volley: Flajs 9, Jereb 4, Kozamernik 12, Walker 21, Purič, Ledinek, Satler, Jurič, Donik, Kumer, Mochalski 13, Terpin 5, Koncilja 7.
Salonit Anhovo: Česnik 13, Šarić, Komel 6, Karnel 1, An. Kovačič, Dos Santos 6, Jerončič, Al. Kovačič, Čabarkapa 18, Okroglič 10, Krivec, Tomić 7, Savičić.
Fužinar Metal - Triglav Kranj 1:3 (-20, 24, -21, -26)
Ravne na Koroškem - Dvorana OŠ Prežihov Voranc, gledalcev 300, sodnika: Tovornik (Maribor), Sefried (Limbuš).
Fužinar Metal Ravne: Stravnik 11, M. Jež 2, Lednik, Šavc, Borko, Tomaž, J. Jež 22, Valentan 8, House 7, Libnik, Cuevas 12, Čuk.
Triglav Kranj: Borič, Lužovec 10, Hafner 3, A. Kök, Maček, Bregant 14, Pleša, Jovanov, Uršič 10, Bežek, Kos, Mali, M. Kök 16, Rezar 8.
Krka - Panvita Pomgrad 0:3 (-20, -19, -19)
Novo mesto - Športna dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Globačnik (Topolšica) in Ortl (Polzela).
Krka: Brulec, Ožbalt, Erpič 6, Vrhovšek, Kosmina 5, Kastrevec 1, Vesel 1, Drobnič 6, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 9, Plot.
Panvita Pomgrad: Pečnik, Šmitran 4, Pelemiš 11, Kvas 1, Detela 11, Rojnik, Fridrih, Flisar 6, Bogožalec 14, Menih, Grabar, Drvarič 2.
Calcit Volleyball - National Žirovnica 3:0 (19, 9, 21)
Ljubljana - Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Novak (Dvori) in Mohorčič (Žužemberk)
Calcit Volleyball: Hribar 1, Novljan 4, T. Štern 26, Vidmar 5, Štembergar Zupan 6, Brulec 2, Lakner 2, Kotnik 3, Videčnik 2, Konjedic 1.
National Žirovnica: Toman, Kegljevič 10, Bajdak 6, Blagne, Hrovat 1, Tučen 7, Mulec 3, Peljhan, Zorman, Beravs 3, Šikanič, Globolčnik, Jenko 5, Lindič 1.
SIP Šempeter - Maribor 3:2 (21, 16, -17, -16, 13)
Šempeter v Savinjski dolini - Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 300, sodnika: Markelj (Bled), Pevc (Škofja Loka).
SIP Šempeter: Marovt 1, R. Zupanc 9, Ž. Zupanc 24, Robida 6, Oder, Kos 3, Pokeršnik 14, Majer, Markovič, Javornik 8, Vrhunc 7, Hrastovec.
Maribor: T. Horvat 26, Slaček, Mlakar 5, Abraham, Vrabl, Zidar 3, Košenina 9, Kasnik 3, Čotar 1, G, Horvat, Virtič, Plesec 15.