ou
10.10.2015 22:12:10

Tudi tujca nista pomagala Fužinarju

Nikola Miljković

Na obeh sobotnih tekmah 1. DOL so slavili gostje, Salonit na Ravnah, Žirovnica pa v Novem mestu.

Ravenski odbojkarji, ki so v prejšnjem krogu gostovali v Ljubljani in bili brez obeh tujcev, Američana Garyja Housa in Portoričana Josepha Cuevasa Torresa, so v drugem krogu goste iz Kanala pričakali v najmočnejši zasedbi. Na drugi strani so Kanalci na Ravne prišli z Alanom Komelom, ki je tudi začel tekmo, medtem ko drugi letošnji povratnik v ekipo Salonita Saša Gadnik ni igral.

V izenačenem prvem nizu so domači, ki jih v letošnji sezoni vodi Bogdan Pupovac, bili v prednosti ob prvem in drugem tehničnem odmoru, obakrat za točko, vmes so Kanalci vodili s 14:12, s točko prednosti so prišli tudi v končnico niza (21:20). Zbranost so zadržali do konca niza, v drugem pa so prevladovali gostje, ki so preko Dejana Čabarkape in Komela brez težav prihajali do točk. Da bo prišlo do izenačenja v nizih, je bilo jasno že ob drugem tehničnem odmoru, saj je Salonit vodil s 16:7.

V tretjem nizu se je ponovila zgodba iz prvega niza, le s to razliko, da Ravenčani po vodstvu s 16:14 niso več popuščali. Povedli so z 21:17 ter prišli do najmanj točke v dvoboju z večkratnimi slovenskimi državnimi in pokalnimi prvaki. Toda v četrtem nizu se je tehtnica spet nagnila na stran gostujoče ekipe, ki je v razburljivem tie-breaku zaostanek točke (9:10) s tremi zaporednimi osvojenimi spreobrnila do vodstva z 12:10. Kanalci so izkoristili že svojo prvo zaključno žogo in po zmagi s Krko v prvem krogu prišli še do svoje druge zmage v letošnjem državnem prvenstvu.

Novomeški odbojkarji so bili po minimalnem porazu v Kanalu v uvodnem krogu letošnjega državnega prvenstva očitno prepričani, da bodo v svoji dvorani brez večjih težav prišli še do prve zmage. Domači trener Jernej Rojc, ki ni mogel računati na poškodovanega organizatorja igre Gašperja Puclja, prav tako ne na Miho Plota, ki je s slovensko reprezentanco na evropskem prvenstvu, je tekmo začel brez svojega prvega korektorja Luke Brulca, priložnost pa je dobil mladi Ivan Vrhovšek.

V prvem nizu so Novomeščani, tudi z malo sreče, še dobili niz, v nadaljevanju pa so se Žirovničani, ki so v prvem krogu morali priznati premoč Maribora, prebudili, igrali iz niza v niz bolj prepričljivo ter zasluženo prišli do zmage. Varovanci Mihe Verbiča, ki je odlično pripravil svojo ekipo, so ob dobrem sprejemu ter učinkoviti igri v napadu zanesljivo prihajali do točk. V domači ekipi tokrat ni bilo igralca, ki bi bil razpoložen za igro, v gostujoči ekipi si pohvale zaslužijo vsi, ki so stopili na igrišče.

Krka - National Žirovnica 1:3 (22, -18, -19, -15)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev , sodnika: Perčič in Adrovič (oba Kamnik).
Krka: Brulec, Ožbalt, Erpič, Vrhovšek, Kosmina, Kastrevec, Vesel, Drobnič, Pucelj, Bregar, Klobčar, Turk .
National Žirovnica: Kegljevič, Bajdak, Blagne, Hrovat, Tušen, Peljhan, Zorman, Beravs, Šikinič, Jenko, Lindič, Toman, Globočnik.

Fužinar Metal - Salonit Anhovo 2:3 (23, -15, 20, -15, -13)
Ravne na Koroškem - Dvorana OŠ Prežihov Voranc, gledalcev 100, sodnika: Globačnik (Šoštanj), Melavc (Šempeter).
Fužinar Metal Ravne: Stravnik 4, M. Jež 3, Lednik, Šavc, Borko, Tomaž 3, J. Jež 21, Valentan 7, House 7, Libnik, Cuevas Torres 17, Čuk 1.
Salonit Anhovo: Gadnik, Česnik 7, Šarič, Komel 17, Karnel 1, Kovačič, Dos Santos 11, Jerončič, Čabarkapa 19, Okroglič, Krivec 2, Tomić 10, Savičić.