Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 17.02.2024 17:44:05

Evenepoel do zmage, Tratnik pa z dobrim nastopom napredoval na tretje mesto!

Belgijski kolesarski zvezdnik Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) je zmagovalec četrte etape dirke po Algarvu. Slavil je v 22 km dolgi vožnji na čas v okolici Albufeire in prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. Edini slovenski predstavnik na dirki Jan Tratnik (Visma Lease a Bike) je bil deseti, skupno pa je napredoval na tretje mesto.

Za Evenepoela je bila to 52. zmaga v karieri in druga letos. S časom 27:09 minute je za 13. zmago v vožnjah na čas za 17 sekund ugnal Američana Magnusa Sheffielda (Ineos Grenadiers), tretji pa je bil Švicar Stefan Küng (Groupama-FDJ) z zaostankom 29 sekund.

Tratnik je zelo dobro opravil nalogo in preizkušnjo končal na desetem mestu z zaostankom 58 sekund. Za dve sekundi je ugnal celo moštvenega kolega, Belgijca Wouta Van Aerta.

Svetovni prvak v tej disciplini Evenepoel je prevzel skupno vodstvo pred nedeljsko zadnjo etapo. Ima 48 sekund naskoka pred do danes vodilnim Kolumbijcem Danielom Martinezom (Bora-hansgrohe), tretji pa je Tratnik z zaostankom 1:12 minute. Van Aert in Küng zaostajata še šest sekund več od 33-letnega kolesarja iz Idrije.

V nedeljo bo na sporedu zahtevna, 165 km dolga etapa od Fara do strmega zaključnega vzpona na Alto de Malhao (2,5 km/9,8 %).