Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

31 07.03.2023 17:09:23

Nizozemec najhitrejši, kaj pa Roglič? Takole se je končala druga etapa Primoževe priljubljene dirke!

Nizozemec Fabio Jakobsen je zmagovalec druge etape na kolesarski dirki od Tirenskega do Jadranskega morja. Šestindvajsetletni tekmovalec moštva Soudal-Quick Step je imel največ moči v ciljnem sprintu glavnine na današnji 209 km dolgi ravninski etapi med krajema Camaiore in Follonica.

Italijan Filippo Ganna (Ineos Grandiers) je zadržal vodstvo v skupni razvrstitvi.

Jakobsen je dosegel 40. zmago v karieri, pred tem je nazadnje slavil pred 43 dnevi na drugi etapi dirke San Juan v Argentini. Drugo mesto je na današnji etapi osvojil Belgijec Jasper Philipsen, tretje pa Kolumbijec Fernando Gaviria.

V skupni razvrstitvi ni prišlo do nobenih sprememb. Zmagovalec ponedeljkovega uvodnega in 11,5 km dolgega kronometra Ganna ima še naprej 28 sekund prednosti pred tekmeci, njegov najbližji zasledovalec pa je Nemec Lennard Kämna (+0:28).

Na dirki nastopata tudi dva slovenska kolesarja. Povratnik na veliko sceno po novembrski operaciji rame Primož Roglič (Jumbo-Visma) je na današnji etapi zasedel 67., Luka Mezgec (Jayco-AlUla) pa 79. mesto. Oba sta v cilj prišla v času zmagovalca.

V skupni razvrstitvi je Roglič (+0:49) na 11., Mezgec (+1:30) pa na 68. mestu.

V sredo bo na sporedu razgibana in 216 km dolga etapa med krajema Follonica in Foligno.

Značke: kolesarstvo, italija