Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

3 06.03.2023 16:44:18

Primož Roglič po pol leta spet tekmoval, začetek je obetaven

Uvodna etapa od Tirenskega do Jadranskega morja.

Italijan Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) je zmagovalec uvodne etape od Tirenskega do Jadranskega morja. Drugo mesto je na 11,5 km dolgi vožnji na čas v Lido di Camaioreju osvojil Nemec Lennard Kämna (+0:28), tretje pa Američan Magnus Sheffield (+0:31). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je z zaostankom 49 sekund zasedel 12. mesto. Luka Mezgec (Jayco-AlUla), drugi slovenski predstavnik na 58. dirki med dvema morjema, je osvojil 75. mesto z zaostankom 1:30 minute.

Za 33-letnega Kisovčana je bila današnja preizkušnja na Apeninskem polotoku prva po operaciji rame, izven tekmovalnega ritma je bil pol leta. Nazadnje je na veliki sceni nastopil na lanski septembrski dirki po Španiji, uačetek po tako dolgi odsotnosti je vsekakor obetaven.

V zahtevnih razmerah - nekateri tekmovalci so morali traso odpeljati v hudem nalivu, na trenutke je padala tudi toča - je olimpijski prvak v vožnji na čas iz Tokia 2021 in skupni zmagovalec Neptunovega trizoba iz leta 2019 imel spremenljive razmere na cestišču, medtem ko je Ganna, ki je bil tudi papirnati favorit uvodnega prologa, v celoti izkoristil dobre vremenske razmere in zanesljivo pokoril konkurenco.

V torek bo na sporedu ravninska etapa med krajema Camaiore in Follonica v dolžini 209 kilometrov.

Značke: kolesarstvo, sta