Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

2 02.10.2022 14:36:13

Jaaaaaa! Slovenec v zadnji etapi na Dirki po Hrvaški ugnal zmagovalca Toura in slavil v skupnem seštevku!

Slovenski kolesar je z odlično vožnjo v zadnji etapi Dirke po Hrvaški slavil v skupnem seštevku.

Slovenec Matej Mohorič je z osvojenim drugim mestom v današnji zadnji etapi v Zagrebu postal skupni zmagovalec kolesarske dirke po Hrvaški. To je prva zmaga na večdnevnih dirkah za Mohoriča po letu 2018, ko je osvojil dirki po Nemčiji in Beneluksu.

Sedemindvajsetletni kolesar iz Podlice, ki je član ekipe Bahrain Victorious, je odločilno etapo hrvaške pentlje začel z osmimi sekundami zaostanka za Dancem Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma).

A zmagovalec letošnje kolesarske dirke po Franciji v zadnji etapi presenetljivo ni obdržal vodstva. V etapi od Velike Nedelje s ciljem v Zagrebu (158,5 km) se je najbolj izkazal prav Mohorič.

Gorenjec je takoj po startu dobil vmesni sprint in tri bonifikacijske sekunde. V ciljnem sprintu je bil drugi, kar mu je prineslo šest bonifikacijskih sekund in tudi zmago v končnem seštevku.

Značke: mohorič, hrvaška