Afera sodna stavba: kaj je ministrica Katič ...

Kučan v novem Reporter Magazinu: Čeferina bi si ...

matjaz kek slovenija pm Ekipa24.si

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

0 18.08.2021 18:22:08

UH, KAKŠNA SREČA ZA ROGLIČA! Rdeča majica na tleh, Vuelta ima novega VODILNEGA, Primož pa ... (video)

Belgijec Jasper Philipsen (Alpecin Fenix) je zmagovalec sprinta pete etape kolesarske Dirke po Španiji od Tarancona do Albaceteja. Novi vodilni je Francoz Kenny Elissonde (Trek-Segafredo).

Slovenski kolesar Primož Roglič (Jumbo-Visma) na drugem mestu zaostaja za pet sekund. Estonec Rein Taaramäe, ki je v torek oblekel majico vodilnega, se je že drugi dan zaporedoma znašel na tleh in izgubil vodstvo. Po množičnem padcu 11,6 km pred ciljem je Estonec namreč izgubil stik z vodilnimi, ki so tako blizu cilja že pripravljali položaj za sprint, in kljub pomoči sotekmovalcev Estonec ni mogel najti priključka k vodilnim.
Srečnejši je bil Roglič, ki je taktično vozil v ospredju in se izognil padcu, kar je uspelo tudi Elissondeju.
Veliki zmagovalec pa je Philipsen, ki je dobil že drugo etapo, v ciljnem sprintu pa je bil po 184 kilometrih močnejši od Fabia Jakobsna (Deceuninck) in Alberta Daineseja (DSM).
Pred tem so etapo zaznamovali Pelayo Sanchez (Burgos-BH), Oier Laskano (Caja Rural-Seguros RGA) in Xabier Mikel Azparren (EUskaltel-Euskadi), ki so se že kmalu po startu pognali v beg. Najdlje je zdržal Lazkano, ki je bežal skoraj 170 km, preden ga je glavnina ujela. Pred tem so imeli ubežniki že sedem minut naskoka.