jan oblak Ekipa24.si

Oglasil se je Jan Oblak in poslal sporočilo, ob ...

1 15.08.2021 17:31:08

Tanja Žakelj odstopila na EP

Francozinja Pauline Ferrand-Prevot je nova evropska prvakinja v olimpijskem krosu.

Prvenstvo poteka v srbskem Novem Sadu, aktualna svetovna prvakinja pa je za evropski naslov ugnala dve Nizozemki, Anne Terpstro na drugem in Anne Tauber na tretjem mestu. Najboljša slovenska predstavnica Tanja Žakelj je odstopila v drugem krogu.

Končno uvrstitev je tako za Slovenijo zabeležila le Maruša Knap, ki je bila 41. med 53 tekmovalkami. Knapovo so po treh krogih tekmice ujele za en krog.

Ferrand-Prevotova je v cilj pripeljala s časom 1:26:36 ure in za 1:19 minute ugnala Terpstro. Za rojakinjo je na tretjem mestu Tauberjeva zaostala še 20 sekund več.

Pred žensko tekmo so izpeljali še olimpijski kros za mlajše članice. Slavila je Avstrijka Mona Mitterwallner. Edina slovenska predstavnica Vita Movrin je bila z zaostankom 9:23 minute 24. med 48 tekmovalkami.

Prvenstvo se bo sklenilo z moško preizkušnjo v olimpijskem krosu.