Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 14.08.2021 21:01:25

BRAAAAVO! Primož Roglič šampionsko ZAVLADAL na španskih cestah in že oblekel rdečo majico (VIDEO)

76. koledarska dirka po Španiji, znamenita Vuelta, se je začela s komaj 7,1 kilometrov dolgim kronometrom v Burgosu.

Potem ko je Jan Tratnik za dotlej vodilnim Špancem Alexom Aranburujem zaostal vsega dve sekundi in pristal na nehvaležnem drugem mestu, je bil Primož Roglič že na progi po mestnih ulicah. Na vmesnih časih je bil hitrejši, njegov največji tekmec Egan Bernal je medtem močno zaostal (46.), slovenski šampion pa je v stilu prečkal ciljno črto - s 6 sekundami prednosti. Tratnik je bil na koncu tretji.

roglic 1

Jan Polanc je pristal na 11., Luka Mezgec pa na 55. mestu.

Primož Roglič bo tako že na drugi etapi oblekel rdečo majico vodilnega. Že kar takoj je vsem preostalim kolesarjem sporočil, da je trdno odločen vzeti še tretjo zaporedno Vuelto.

Jutri bodo kolesarji precej dlje vrteli pedala. Med Calruego in Burgosom bodo prevozili natančno 166,7 kilometrov. Na pot brez kategoriziranega vzpona se bo karavana podala ob 13.38, najboljši bi morali cilj doseči okoli 17.30.

Prvi odziv Rogliča, ki je cilju (na mestu) še naprej vrtel pedala: "Noro je bilo. Očitno je bilo dovolj. Vesel sem. Res, bilo je le sedem kilometrov, tako da sem si zaželel še več, ko sem prečkal ciljno črto." Ali namerava rdečo majico zadržati kar skozi celotno dirko? "To je bil res fantastičen začetek, užival v tem. Bomo videli, kako bo v prihodnjih dneh."

"Pojma nimam, kje sem dobil današnjo etapo, saj nisem poznal vmesnih časov. Vedel sem, da bom moral iti hitro navzgor. Na poti navzdol pa preživeti vse ovinke in potem pritiskati na ravnem,"
je kratko, a zahtevno preizkušnjo v vročem Burgosu opisal Roglič.