Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 04.07.2021 07:53:53

Komaj je oblekel RUMENO MAJICO, pa ga že čaka PEKEL: Pogačarju danes ne bo lahko, to so pasti!

Tadej Pogačar
Slovenski kolesar Tadej Pogačar bo še drugič v karieri na Dirki po Franciji oblekel rumeno majico vodilnega. Slednjo je lani nosil zgolj zadnji dan Toura, ko je dosegel skupno zmago, tokrat pa je velik korak k ponovitvi tega uspeha storil v sobotni osmi etapi, ko je dotolkel tekmece. Danes bo na vrsti zahtevna deveta etapa od Clusesa do Tignesa.

Dolga bo 144,9 km, kolesarji pa bodo morali premagati pet kategoriziranih vzponov. Dva bosta druge, dva prve, en klanec pa bo zunaj kategorije (HC).

Cilj bo v zimskošportnem središču v Tignesu na 2107 m nadmorske višine. Zadnji vzpon bo dolg kar 21,1 km s povprečnim naklonom 5,6 %.

Pred tem bodo poskušali tekmeci Pogačarja streti še na prelazih Domancy (2,5 km/9,4 %), Saisies (9,4 km/6,2 %), Pre (12,6 km/7,7%) in Roseland (5,7 km/6,5 %).

Po sobotni sijajni Pogačarjevi (UAE Team Emirates) samostojni akciji je pričakovati napade preostalih moštev in kolesarjev, ki so še ostali relativno blizu v boju za skupno zmago. Dvaindvajsetletnik s Klanca pri Komendi ima sicer 1:48 minute naskoka pred drugim Belgijcem Woutom van Aertom (Jumbo-Visma) in kar 4:38 pred Kazahstancem Aleksejem Lucenkom (Astana-Premier Tech).

Preostali Slovenci so že precej zaostali, med njimi tudi Primož Roglič (Jumbo-Visma), ki še vedno čuti posledice padcev v prvih etapah letošnjega Toura. V soboto je v cilj prišel s 35 minutami zaostanka tako kot Luka Mezgec (BikeExchange). Šest minut prej je bil na cilju zmagovalec petkove etape Matej Mohorič (Bahrain Victorious).

Značke: kolesarstvo, tour