Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

ue
ue
0 07.11.2020 17:12:07

KAKŠNA DRAMA NA VUELTI! Carapaz je na zadnjem klancu napadel Rogliča, ta je zaostal, na cilju pa ...

Na kolesarski dirki po Španiji je bila danes odločilna etapa v boju za končnega zmagovalca.

Predzadnja etapa Vuelte je potekala od Sequerosa do omenjene Covatille v dolžini 178,2 kilometra. Kolesarji so morali premagati skoraj 4500 višinskih metrov in šest kategoriziranih vzponov. Najtežji je bil zadnji, ki je bil dolg 11,7 kilometra s povprečnim naklonom nekaj nad sedem odstotkov.

Prav tam je dva kilometra do cilja tudi napadel Richard Carapaz in Primož Roglič, ki je imel pred to etapo 45 sekund naskoka pred Ekvadorcem, mu ni mogel slediti. Carapaz je silovito pritiskal, razliko znižal že na 17 sekund, a več ni šlo. Roglič je zbral še zadnje atome moči in v cilj prispel 21 sekund za Carapazom ter ubranil rdečo majico. Etapo je iz skupine ubežnikov sicer dobil Francoz David Gaudu (Groupama-FDJ) pred Švicarjem Ginom Mäderjem (NTT Pro Cycling) in Ionom Izagirrejem (Astana).

Primož Roglič bo tako v nedeljo v Madridu še drugič zapovrstjo osvojil dirko po Španiji. Jutri sledi le še formalnost po madridskih ulicah. Za Rogliča bo to 12. zmaga v letošnji sezoni, s prvim in drugim mestom na dveh velikih tritedenskih pentljah pa je potrdil sloves enega najboljših in vsestranskih kolesarjev na svetu.