oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.10.2020 08:16:38

Vozil bo zame, če pa ... Klubski kolega RAZKRIL VSE PODROBNOSTI, Roglič BO NASTOPIL v Španiji!

Najboljši kolesar na svetu, Slovenec Primož Roglič, ki je v nedeljo osvojil prestižno enodnevno klasiko Liege–Bastogne–Liege, bo tudi letos nastopil na španski Vuelti. Novico, da bo Roglič tekmoval na Dirki po Španiji, ki jo je lani osvojil, je za nizozemsko televizijo razkril njegov moštveni kolega Tom Dumoulin.

Nizozemski kolesarski zvezdnik Dumoulin je v TV-oddaji razkril načrte Jumbo-Visme za špansko pentljo: "Če bom boljši na Vuelti, bo vozil zame, če pa bo Primož znova boljši, potem bomo imeli isti scenarij kot na Dirki po Franciji."

"Nočem voziti zase in končati na sedmem mestu, če bi bil on sicer četrti, pri čemer mu sam ne bi prav nič pomagal," je za TV-omizjem poudaril Dumoulin.

Letošnja 75. Dirka po Španiji je zaradi koronavirusne pandemije prestavljena s konca avgusta na konec kolesarske sezone. Start dirke bo 20. oktobra v Baskiji, po le 18 etapah pa se bo španska pentlja, ki se delno prekriva z Girom, v Madridu končala 8. novembra.

Značke: kolesarstvo, vuelta