0 07.02.2020 20:05:30

Tadej Pogačar izgubil vodstvo na dirki po Valencii

Instagram/Tadej Pogačar
Vzhajajoči slovenski zvezdnik je tretjo etapo končal na 18. mestu.

Tadej Pogačar (UAE Emirates) je po tretji etapi koledarske dirke po Valencii izgubil skupno vodstvo in je po 18. mestu v etapi sedaj drugi. Pred njim je po 168 km od Orihuele do Torrevieje Avstralec Jack Haig (Mitchelton Scott), ki je bil v etapi sicer na 12. mestu. Haig vodi pred Pogačarjem, še pet kolesarjev pa je do sedmega mesta razvrščenih v času trenutno vodilnega.

V ciljnem sprintu je etapo dobil Nizozemec Dylan Gorenewegen, moštveni kolega Primoža Rogliča v moštvu Jumbo-Visma, pred tretjim Matejem Mohoričem (Bahrain - McLaren) pa je bil še drugi Nizozemec Fabio Jakobsen (Deceuninck - QuickStep).

Šesti je bil Luka Mezgec (Mitchelton - Scott), četrti slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Emirates) pa je bil 31. med 38 kolesarji, ki so v cilj prišli v času zmagovalca.

Mohorič in Polanc sta v skupnem seštevku osmi in deveti, imata dve in pet sekund zaostanka za Haigom. Ta je bolj znan po gorskih etapah, nepričakovano pa je do svojega prvega vodstva v mednarodni poklicni karieri prišel po etapi s ciljnim sprintom.

Mezgec je 75. s štirimi minutami in pol zaostanka.

Značke: kolesarstvo, sta