Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 14.09.2019 12:12:47

Rogličev DAN D na Vuelti! Še TOLE, pa si bo lahko izjemni Zasavec odprl ŠAMPANJEC!

Slovenski kolesar Primož Roglič (Jumbo-Visma) je pred zadnjo resno etapo dirke po Španiji, dobrih 190 kilometrov dolgo sobotno etapo med Arenas de San Pedrom in Plataforma de Gredosom s šestimi kategoriziranimi vzponi, na prvem mestu. Pred prvim zasledovalcem, Špancem Alejandrom Valverdejem ima veliki dve minuti in 50 sekund prednosti.

Predzadnja etapa bo zadnja velika preizkušnja za Rogliča pri branjenju rdeče majice vodilnega. Kolesarje danes že kmalu po startu čaka vzpon prve kategorije. Ko se bo ta končal, le nekaj kilometrov kasneje sledi vzpon druge kategorije. Po spustu sledi nov vzpon druge kategorije, nato še en nekategorizirani.

Po 140 kilometrih se bo začel najdaljši vzpon dneva, dolg 14,2 kilometra, povprečni naklon znaša 5,9 odstotka in se ponaša z oznako prve kategorije. Po spustu in vmesnem sprintu sledi ciljni vzpon, ta bo tretje kategorije, dolg je 2,5 kilometra, povprečni naklon znaša 4,2 odstotka.

Nedeljska etapa se je začela v Fuenlabradi in se bo po 106,6 ravninskih kilometrih končala v Madridu. Tule si jo lahko od začetka do konca ogledate v neposrednem prenosu.

Roglič je rdečo majico vodilnega oblekel v 10. etapi, ko je zmagal na posamičnem kronometru. Takrat je postal prvi Slovenec z etapnimi zmagami na vseh treh tritedenskih dirkah.

Devetindvajsetletni Zasavec je pred največjim uspehom slovenskega kolesarstva, saj tritedenske dirke ni zmagal še noben Slovenec. Najvišje doslej je bil Roglič, letošnjo dirko po Italiji je končal na tretjem mestu.