Kourtney Kardashian ponosna na telo, ki ji je dalo...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

3 12.09.2019 17:17:08

ODŠTEVAMO DO KONČNE ZMAGE! Primožu Rogliču ne morejo blizu, Vuelta je praktično njegova

Na dirki po Španiji 18. etapa ni prinesla spremembe na vrhu, prvega mesta Primoža Rogliča najbližja zasledovalca Nairo Quintana in Alejandro Valverde nista uspela ogroziti. Tadej Pogačar je izgubil belo majico najboljšega mladega kolesarja.

Slovenec je končal na drugem mestu in brez večjih težav ohranil vodilni položaj. Kot vse kaže bo tako tudi v zadnjih treh etapah.

Osemnajsta etapa med krajema Colmenar Viejo in Becerril de la Sierra v dolžini 177,5 kilometrov je imela štiri gorske cilje prve kategorije, a klanci niso bili preveč izraziti oziroma zahtevni. Bistvenega pomena je bila vzdržljivost in ob koncu tritedenske dirke tudi živci. Roglič je dobro nadzoroval potek etape in na koncu v skupini prvih zasledovalcev (nepomembnega) ubežnika Sergia Higuite (ušel je na spustu s tretjega od štirih vzponov) brez pretresov končal etapo, odbil je vse napade in še za dve sekundi povišal prednost.

Higuita v svetovni seriji nastopa šele od 1. maja letos. Debitiral je sredi maja na dirki po Kaliforniji in bil takoj drugi. Pred njim je končal le Pogačar. "Zbudil sem se z dobrimi nogami. To je zame velik dan. Vedel sem, da lahko uspem in zmagam v etapi. To je bila zame perfektna etapa. Bil sem v begu, točno to sem si želel. Tvegal sem. Na zadnjem vzponu sem se dobro počutil. Na vrhu sem vedel, da imam lepo prednost, vedel sem, da jo lahko obdržim. Bil sem motiviran. Moral sem zmagati za ekipo, to je bila moja motivacija. O tem sem sanjal," je povedal mladi up ekipe EF Education First.

Tam, kjer se je 'odlepil' mladi Kolumbijec, je začel napadati tudi njegov rojak Miguel Angel Lopez, ki je lovil mesto na zmagovalnem odru in belo majico. Njegovi prvi poskusi niso obrodili sadov, 30 kilometrov pred ciljem pa mu je uspelo. Roglič in drugi v skupnem seštevku Španec Alejandro Valverde sta mu lahko sledila, tretji in četrti Kolumbijec Nairo Quintana in Pogačar pa ne.

Dvajsetletni debitant na tritedenskih dirkah Pogačar, ki je dan prej izgubil stopničke v skupnem seštevku, bo očitno do konca dirke bil hud boj za belo majico (za naziv najboljšega mladega kolesarja) s 25-letnim Lopezom, ki ga je v skupnem seštevku danes zamenjal na četrtem mestu.

Roglič se je v sprintu pomeril z Valverdejem za drugo mesto v etapi ter bonifikacijske sekunde in v tem uspel. Prednost je povišal še za dve sekundi. Na ciljni ravnini Vuelte ima Primož Roglič 2:50 prednosti pred Valverdejem, medtem ko Quintana zdaj zaostaja za 3:30. Lopez je četrti (4:17), Pogačar pa peti (4:48).

Petkova etapa je na papirju namenjena sprinterjem, zadnji odgovor o končnem vrstnem redu pa bo dala sobotna etapa s šestimi vzponi.