Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 03.09.2019 17:35:45

Španija je slovenska. ROGLIČEVA PREDSTAVA ZA ZGODOVINO! Sijajen tudi Pogačar, ki je vse bližje

twitter
Na kolesarski dirki po Španiji so kolesarji opravili z zahtevnim, 36,2 kilometrov dolgim kronometrom, ki je povsem premešal karte v boju za rdečo majico.

In premešal jih je povsem v korist slovenskega kolesarstva. Če smo pričakovali, da bo Roglič upravičil vlogo favorita, pa si nismo nadejali, da bo po domače uničil svoje največje konkurente.

Sijajno pa se je odrezal tudi Tadej Pogačar, državni prvak v vožnji na čas. Slednji je startal kot prvi izmed favoritov (da, mladeniča štejemo mednje) in pri prvem vmesnem času uro zaustavil pri 18:34, kar je pomenilo drugi najhitrejši čas. Hitrejši je bil le Primož Roglič, ki je mladeniču vzel 21 sekund.

Od ostalih favoritov je šlo najbolje Alejandru Valverdeju, ki je na prvem vmesnem času zaostal pogojno rečeno 'le' 38 sekund, medtem ko sta bila Miguel Angel Lopez (+ 1.03) in Nairo Quintana (+ 1.26) že daleč zadaj.

Do drugega vmesnega časa je Primož Roglič na stezi že skoraj ujel Miguela Angela Lopeza, ki je startal dve minuti pred slovenskim asom. Je pa Pogačar do drugega vmesnega časa (33:55) izgubil kar precej časa, vseeno pa je bil še vedno hitrejši od Valverdeja, prednost pa je bila le še šest sekund.

Roglič je pri drugem vmesnem času dosegel najboljši čas 33:07, kar je bilo 22 sekund hitreje od Patricka Bevina, ki je na koncu osvojil drugo mesto. Miguel Angel Lopez je bil za Rogličem minuto in 32 sekund, Quintana pa že dve minuti in 12 sekund.

V cilj je od favoritov prvi prišel Tadej Pogačar, ki je bil na koncu 11. Hitro je začel, nato pa vse bolj izgubljal čas v primerjavi s tistimi najboljšimi v etapi. V cilj je prišel s časom 48:34.

Naslednji je bil Valverde, ki pa je na koncu za slovenskim čudežnim dečkom zaostal za devet sekund. Potem pa je bil na cilju že Roglič, ki je 36,2 kilometrov dolgo preizkušnjo odpeljal v 47 minutah in 5 sekundah. Lopez je zaostal 2 minuti in sekundo, Quintana pa je v cilj prišel daleč zadaj z zaostankom treh minut in 6 sekund.

S tem je v skupnem seštevku Roglič prevzel rdečo majico, na drugem mestu pa je zdaj Valverde, ki ima 1:52 zaostanka za 29-letnikom, medtem ko Lopez zaostaja 2 minuti in 11 sekund. Četrti je Quintana, ki zaostaja natanko 3 minute, za njim pa je Pogačar le še 5 sekund.