parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

2 03.06.2019 08:01:55

Pozdravite SLOVENSKEGA JUNAKA Gira! Tu so VSE podrobnosti SPREJEMA za izjemne KOLESARJE!

Danes ob 18. uri bo pred ljubljansko mestno hišo sprejem slovenskih kolesarskih junakov, na čelu s Primožem Rogličem, ki je v zadnjih treh tednih blestel na dirki po Italiji in na njej osvojil končno tretje mesto.

Zasavčev dosežek se je zapisal v zgodovino slovenskega kolesarstva, saj doslej še nobenemu Slovencu ni uspelo končati na zmagovalnem odru ene od tritedenskih dirk.

Zmagal je dve etapi - obe vožnji na čas - in pet dni nosil rožnato majico vodilnega. Mesto na stopničkah si je zagotovil v nedeljo, na zadnji dan Gira, ko je v kronometru nadoknadil 23 sekund zaostanka za Špancem Mikelom Lando.

Dva dni je rožnato majico nosil drugi slovenski junak italijanske pentlje Jan Polanc, ki je Giro končal na 14. mestu.

Rumeno majico za končno zmago na dirki svetovne serije po Kaliforniji bo na dogodku pokazal tudi Tadej Pogačar.

Značke: kolesarstvo, giro, italija