Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

matej mohoric 24 mm Ekipa24.si

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

0 29.05.2019 17:13:35

Nova etapa, nove skrbi za Rogliča! Rožnata majica po TEM ZAKLJUČKU še bolj oddaljena!

Primož Roglič je izgubil nove dragocene sekunde v boju za končno zmago na Giru, ki se mu vse bolj izmika.

Po 181 kilometrih se je v znanem biatlonskem središču Anterselva končala 17. etapa Gira, ki Primožu Rogliču kakšnega večjega zadovoljstva ni prinesla.

Na njej ni uspel znižati zaostanka za rožnato majico, še več, za osem sekund je še povečal zaostanek za Richardom Carapazom. Ta je napadel na zaključnem vzponu in pobegnil Rogliču in Vincenzu Nibaliju, ki sta skupaj prikolesarila v cilj. Prednost Ekvadorca pred tretjeuvrščenim Slovencem po novem znaša 2:16 minute, medtem ko ima Nibali pred Rogličem 22 sekund naskoka.

Veliko je danes pridobil Mikel Landa, ki je precej oklestil  svoj zaostanek za Kisovčanom. Na 'le' 45 sekund.

17. etapo kolesarske dirke po Italiji, ki je v dolžini 181 km potekala med Val di Solejem in Anterselvo, je po samostojnem pobegu sicer dobil Francoz Nans Peters.

Favoriti so bili v glavnini, nato pa je ob pomoči ekipe Movistar v zaključku na svoj šestindvajseti rojstni dan pospešil Carapaz in pridobil sedem sekund pred najbližjimi zasledovalci v boju za končno zmago, med katerimi v razvrstitvi ni sprememb.

Zmagovalec dneva med favoriti je Carapaz, ki je v primerjavi z drugim v skupnem seštevku Nibalijem ter tretjim Rogličem pridobil še dodatnih sedem sekund. Španec Mikel Landa je prav tako pridobil 20 sekund v primerjavi z Nibalijem in Rogličem.

Drugo gorsko etapo po prostem ponedeljku je dobil 25-letni Peters, ki je prišel do prve profesionalne zmage, bil pa je član ubežne skupine. Na cilj ob meji z avstrijskim delom Tirolske je prišel najhitreje in je za več kot minuto in pol ugnal vse tekmece. Kolumbijec Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) je na drugem mestu v etapi zaostal minuto in 34 sekund, Italijan Davide Formolo (Bora) na tretjem mestu pa minuto in 51 sekund.

"Res velika zmaga, moja prva med poklicnimi kolesarji, in to na velikem Giru, to je sanjsko. Ob pobegu so bila med osmerico le velika imena. Želel sem se osredotočiti na zaključek, na prvem vzponu nisem želel loviti vseh povprek. Le sledil sem jim. Ko sem sam močno napadel so se zadaj gledali. Izšlo se je. En kilometer in pol pred koncem sem si rekel, da bom uspel. Športni direktor mi je kričal, da za mano ni nikogar. Vedel sem, da se v zaključku cesta poravna, zato sem bil še bolj samozavesten," je povedal junak današnje etape.

Dobro minuto za Rogličem je skozi cilj današnje etape prišel izmučen Jan Polanc (UAE Emirates), ki je na 39. mestu zaostal 5:53 minute. V skupnem seštevku je nazadoval na 11. mesto. Med deseterico je bila le še ena sprememba, Kolumbijec Miguel Angel Lopez (Astana) je na šestem mestu prehitel Poljaka Rafala Majko (Bora), ki je imel znova slab dan in je glede na tekme je izgubil več kot minuto.

Grega Bole (Bahrain-Merida) je na 109. mestu zaostal 26:26 minute, skupno je 115.

Četrtkova etapa se bo po 222 kilometrih končala v Santa Maria di Sali. Na papirju bodo v 18. etapi zadnjo priložnost iskali sprinterji, zagotovo bodo priložnost za etapno slavo iskali ubežniki. Temu sledita še dve gorski etapi, v nedeljo pa zaključni kronometer v Veroni.