Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 13.05.2019 18:06:39

SIJAJNO! Primož Roglič ostaja v rožnatem

Slovenski zvezdnik še naprej na vrhu.

Slovenski kolesarski šampion Primož Roglič bo v rožnati majici vodilnega na dirki po Italiji dirkal vsaj še eno etapo. Tretji dan se je namreč končal z novim sprintom, najhitrejši je bil italijanski prvak Elia Viviani, 29-letni slovenski zvezdnik Jumbo-Visme pa je prišel do cilja varno v glavnini.

Današnja etapa je bila dolga 220 kilometrov, začela pa se je v Vinciju, kjer je bil rojen vrhunski italijanski renesančni umetnik in znanstvenik Leonardo da Vinci, s startom v tem kraju pa bodo tudi kolesarji obeležili petstoto obletnico njegove smrti. Končala se je v Orbetellu, pričakovano s sprintom glavnine.

Drugi je bil Kolumbijec Fernando Gaviria, tretji pa Nemec Pascal Ackermann, zmagovalec prvega sprinta letošnjega Gira v nedeljo.

Značke: kolesarstvo, italija, giro