Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 14.04.2019 17:43:42

Gilbertu še četrti "spomenik", Koren 28.

Belgijski kolesar Philippe Gilbert je pri 36 letih dočakal svojo prvo zmago na za mnoge najprestižnejši enodnevni dirki Pariz-Roubaix. Kolesar ekipe Deceuninck Quick step je imel na 117. izvedbi dirke v zaključku 257 kilometrov dolge preizkušnje v sprintu na dirkališču več moči od soubežnika Nemca Nilsa Pollita.

Tretje mesto je zasedel še en Belgijec Yves Lampaert, ki je za vodilnim dvojcem zaostal 13 sekund, četrti je bil lanski zmagovalec Slovak Peter Sagan. Slovencev ni bilo povsem v ospredju, najboljši je bil Kristijan Koren na 28. mestu. Prvega slovenskega aduta je že sredi dirke, znane po tlakovanih in makadamskih cestah, prahu in blatu, zaustavila okvara kolesa. Tako kot vsako leto tudi številne druge kolesarje.

Za Gilberta je to 75. zmaga v karieri, osvojil pa je že svoj četrti "spomenik". Izmed petih največjih dirk mu tako manjka le še zmaga na dirki Milano-San Remo. Pred tem je imel zmage po Flandriji, dirki Liege-Bastogne-Liege in Lombardiji.

Značke: kolesarstvo, francija