Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 24.02.2019 16:30:28

Mohorič v zadnji etapi andaluzijske dirke šesti

Matej Mohorič
Italijanski kolesar Matteo Trentin je bil najboljši v peti etapi dirke Ruta del Sol v Andaluziji, skupno zmago je potrdil Danec Jakob Fuglsang. S šestim mestom se je izkazal Slovenec Matej Mohorič, član ekipe Bahrain-Merida.

Cilj današnje etape v Alhaurin de la Torreju je bil rahlo navkreber, na takšnem terenu pa se evropski prvak Trentin najbolje znajde. Njegovo moštvo Mitchelton-Scott ga je z veliko hitrostjo pripeljalo do zadnjih 200 metrov, vse ostalo je z odliko opravil sam. Najbolj sta se mi približala Španca Enrique Sanz in Carlos Barbero. V sprintu se je preizkusil tudi Mohorič in osvojil šesto mesto.

V skupnem seštevku je bil najboljši Fuglsang (Astana), ki je imel po petih dneh sedem sekund prednosti pred Špancem Ionom Izagirrejem na drugem in 11 sekund prednosti pred Nizozemcem Stevenom Kruijswijkom.

Mohorič je dve etapi končal v prvi deseterici, boj za najvišja mesta v skupnem seštevku je izgubil v četrti etapi, ko je bil 32., z več kot sedmimi minutami zaostanka za Britancem Simonom Yatesom, lanskim zmagovalcem dirke po Španiji.

Značke: kolesarstvo, sta