Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

0 03.09.2018 19:06:28

Roglič šesti in deveti skupno

Martin Metelko
Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je v drugi etapi dirke po Britaniji osvojil šesto mesto, za zmagovalcem 174-kilometrske preizkušnje, ki se je končala v Barnstaplu, Avstralcem Cameronom Meyerjem je zaostal dve sekundi.

Sekundo za Meyerjem, sicer članom ekipe Mitchelton-Scott, je zaostal Italijan Alessandro Tonelli, dve sekundi so zaostali Novozelandec Patrick Bevin, Francoz Julian Alaphilippe, Nemec Jasha Sütterlin, Roglič, Nizozemec Wout Poels, Avstralec Chris Hamilton in Luksemburžan Bob Jungels.

Glavna zvezdnika dirke, člana ekipe Sky, Geraint Thomas in Chris Froome sta močno zaostala. Prvi je bil 60., 3:22 minute za Meyerjem, drugi pa je bil 91., 11:54 minute za zmagovalcem.

Skupno vodstvo je prevzel Tonelli, ki ima sicer po dveh etapah enak čas kot Meyer. Roglič je deveti, 12 sekund za nosilcem majice vodilnega. Tolikšen zaostanek imajo sicer še štirje kolesarji.